kaz_02
Kırışıklık Tedavisi
Kırışıklık tedavisi nedir?

Yüzümüzde mimiklerimizi her hareket ettiğimizde yani güldüğümüz, kızdığımız, şaşırdığımız zaman cilt altındaki kaslar hareket eder. Bu hareketlerin sürekli tekrarlanmaları ile zamanla yüzümüzde kırışıklıklar oluşur. Bu kırışıklıklara dinamik kırışıklıklar adı verilir.

 

Zamanla yüzde oluşan mimik kırışıklıklarını azaltan basit, cerrahi olmayan bir uygulamadır.
Yirmi dakikalık bir uygulama ile kırışıklıklara yol açan kasları 4 ila 6 aya kadar gevşetir. 3 ve 7 gün içerisinde etkili olmaya başlar.

Kolay ve hızlı ve iyileşme süreci gerektirmeyen bir uygulama olduğu için bir çok insan uygulama sonrası işine ve günlük hayatına devam edebilir.

Kimler kırışıklık tedavisi için uygundur?

22-70 yaş aralığı içerisinde iseniz ve olabilecek en iyi görünümüzü saglamak istiyorsanız ,  kırışıklık tedavisi sizin için en uygun tedavi şeklidir.

Uygulama nasıl olur?

Doktorumuz en iyi sonucu alabilmek için enjeksiyon yapılacak bölgeyi tespit eder. Anestezi gerekmez, Hassasiyete göre belki anestetik krem veya buz kompresi uygulanabilir. Uygulanacak her bölge çok az dozlarla BOTOX,  enjeksiyonla tatbik edilir. Uygulama süresi 20 dakikadır. Kişi normal aktivitelerine hemen geri dönebilir.

Kırışıklık tedavisi etkisi ne kadar sürer?

Kırışıklık tedavisi etkisi 4 ile 6 aya kadar sürmektedir. Tekrar edilen uygulamalarda da bu süre artmaktadır.